"Prawnik, Adwokat, Notariusz - to nie tylko zawody zaufania społecznego."

Zawód notariusza, dawniej zwanego również rejentem to szczególny zawód zaufania społecznego. Mianowany przez ministra sprawiedliwości sporządza akty, poświadczenia oraz różnego rodzaju protokoły.

W ciągu życia napotykamy wiele sytuacji, w których niekoniecznie będziemy w stanie poradzić sobie sami.

Możemy potrzebować pomocy, porady lub usługi, która wymaga zarówno uprawnień jak i kompetencji. W przypadku problemów z dokumentami prawnymi najlepszą osobą do pomocy będzie notariusz we Wrocławiu.

Jeżeli zamierzamy sprzedać działkę, dom lub mieszkanie to potrzebna będzie umowa sprzedaży. Dodatkowo intercyzy, podziały spadku czy nawet spółki partnerskie. Te wszystkie czynności muszą mieć podstawę prawną. W przeciwnym razie działamy poza prawem i może mieć to dla nas przykre konsekwencje.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jest się poradzić notariusza i być spokojnym ze działamy zgodnie z prawem. Chcąc skorzystać z jego usług musimy liczyć się z kosztami (zobacz też wysokość opłat notarialnych). Mogą być większe lub mniejsze w zależności od danego przypadku oraz tego, jaką kwotę ustalimy z notariuszem. Przyjęło się stosować jednak stawki maksymalne w każdym przypadku. Dodatkowe koszty mogą wynikać z korzystania z takich usług poza godzinami pracy kancelarii lub dodatkowymi niecodziennymi warunkami. Wtedy stawka takich usług dobierana jest indywidualnie w zależności od zlecenia.

Wszelkie dokumenty zachowują swój oryginał w kancelarii więc nie trzeba się martwić, gdy ten, który posiadamy ulegnie nieoczekiwanie zniszczeniu. Wystarczy kontakt z notariuszem i prośba o wydanie nowego.

Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z pracy notariusza powinniśmy zgłosić taki fakt do rady notarialnej, która może prowadzić postępowanie wobec konkretnej kancelarii, a nawet pozbawić ją praw.

Zdjęcia naszego reportera

usługi prawnicze

radca prawny

notariusz